KONST / Litografier / Färglitografi 14687524
*
nr 1468 7524
Roland Jonsson
(f. 1958), Sverige
Fågel. Signerad, numrerad 68/190. Färglitografi, bildmått: 40x58cm, yttermått inklusive ram: 66x79cm
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:05:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 19:41:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Läs mer om Roland Jonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 40x58cm djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad roland jonsson svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
*
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Läs mer om Roland Jonsson
nr 1468 7524
Roland Jonsson
(f. 1958), Sverige
Fågel. Signerad, numrerad 68/190. Färglitografi, bildmått: 40x58cm, yttermått inklusive ram: 66x79cm
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 19:41:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.Läs mer om Roland Jonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 40x58cm djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad roland jonsson svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29



